Концерт Ріанни на Донбас Арені. Фото: daylife.com
Донбас Арена у вогнях. Фото: epochtimes.com.ua
Унікальний фонтан біля Донбас Арени. Фото: doneck.globalinfo.ua

Донбас Арена, стадіон

Донбас Арена - перша в Україні та Східній Європі спроектована та побудована відповідно до стандартів УЄФА для стадіонів категорії "Еліт".

Дизайн стадіону розробила компанія "АрупСпорт", яка створила стадіони для клубів "Манчестер Сіті" (Англія), "Баварія" (Німеччина), "Еспаньол" (Іспанія).

Стадіон побудований на кошти президента ФК "Шахтар" Ріната Ахметова. Будівництво арени розпочалося у 2006 році, а завершилося у 2009-му. Є домашнім стадіоном ФК "Шахтар".

У 2012 році під час фінальної частини чемпіонату Європи з футболу на стадіоні відбудуться матчі групового етапу, а також чвертьфінальний і півфінальний поєдинки. Розглядається як приймаюча арена для фіналів Ліги Чемпіонів та Ліги Європи.

Згідно з планом розвитку стадіону, в неігрові дні в ложах і приміщеннях арени передбачено проведення масових концертів та ділових заходів.

Цифри і факти

Місткість:

• Загальна кількість місць для вболівальників - 51 504.
  • 1159 місць для преси (424 - для друкованих ЗМІ, 432 - непишучих журналістів, 168 - оглядачів, 45 - коментаторських кабінок по 3 посадкових місця в кожній).
  • 196 місць для людей з обмеженими фізичними можливостями та їх супроводжуючих (104 та 92 відповідно).
  • У 45 корпоративних ложах стадіону 830 місць.
  • 180 представників ЗМІ можуть комфортно розміститися в конференц-залі арени.
  • 1830 - загальна кількість посадочних місць в ресторанах, барах і кафе стадіону.
  • Більше 1 000 паркувальних місць (з них 245 - підземна парковка).
  • Менше 1 години потрібно, щоб повністю заповнити трибуни арени.
  • Близько 8 хвилин необхідно для евакуації всіх гостей стадіону.

Арена:

• 24000 кв. м складає площа скління фасаду арени.
  • Глибина підземної частини споруди: паркінг - 12 м, роздягальні для спортсменів - 8 м, приміщення для преси - 4 м.
  • 54 м - висота стадіону від рівня поля до його найвищої точки.
  • 83823 кв. м - загальна площа всіх рівнів арени.
  • 93% трибун покриває дах, і лише 3 800 сидінь нижнього ярусу залишаються відкритими.
  • 2 000 люкс - рівень освітлення стадіону, який забезпечується завдяки точковому націлюванню 272 прожекторів, змонтованих по периметру даху арени.
  • 6000 портів встановлено на стадіоні для одночасного підключення до мережі.
  • 448 камер забезпечують систему відеоспостереження.
  • 588 моніторів встановлено на стадіоні.
  • 92 кв. м - площа кожного з 2-х світлодіодних екранів-табло.
  • 267 м - загальна довжина лінії електронних рекламних щитів.
  • 50 т важить конструкція логотипа арени, висота його - 8, а ширина - 14 м.

Поле:

• 105 х 68 м - розмір футбольного поля.
  • 7992 кв. м - площа покриття натурального газону, 1 877 кв. м - синтетичного.
  • 26 автоматичних розбризкувачів зрошують поле.

Парк:

• 25 га - площа паркової зони.
  • 40,5 т дорівнює сумарна вага м'яча-фонтана, розташованого біля південного входу.
  • 228 куб. м води циркулює в каскаді фонтанів з боку вул. Челюскінців.
  • 15000 куб. м складає об'єм води в ставку з південного боку.

Вперше на арені:

• Матч: 27.09.2009. Прем'єр-ліга. 8-й тур. "Шахтар" - "Оболонь" - 4:0.
  • Єврокубковий матч: 01.10.2009. Ліга Європи УЄФА. Груповий етап. 2-й тур. "Шахтар" - "Партизан" - 4:1.
  • Матч збірної України: 18.11.2009. Відбірковий матч на ЧС-2010. Україна - Греція - 0:1.
  • Гол: 27.09.2009. "Шахтар" - "Оболонь" - 4:0. 18-а хвилина - Жадсон з пенальті.
  • Хет-трик: 22.09.2010. "Шахтар" - "Кривбас" - 6:0. 65-а, 67-а і 89-та хвилини - Луїс Адріано.
  • Гол в Лізі Європи: 01.10.2009. "Шахтар" - "Партизан" - 4:1. 24-а хвилина - Марко Ломіч ("Партизан") - автогол.
  • Гол в Лізі чемпіонів: 15.09.2010. "Шахтар" - "Партизан" - 1:0. 71-а хвилина - Даріо Срна.
  • Червона картка: 28.10.2009. 1/4 фіналу Кубка України. "Шахтар" - "Динамо" - 2:0. 85-а хвилина - Огнен Вукоєвич.